teisipäev, 10. märts 2015

22. tund - juhised valmis programmi kasutamiseks

Kui oled oma programmi või animatsiooni valmis saanud, siis:
  • kontrolli, et salvestatud rakenduse nimi oleks projekt (mitte untitled)
  • jaga seda ning lisa ta ka oma rühma Stuudiosse (lingi leiad blogi menüüst)
  • lisa rakenduse kasutamise juhised (kirjuta programmi vaatamise lehel kasti "Instruktrsioonid" 1-2 lausega, mis programmiga on tegemist ning juhised, kuidas kasutaja saab programmi/ animatsiooni käivitada). Juhul kui oled juhised oma programmi juba sisse kirjutanud, siis pane kirja, kuidas programmi käivitada.
  • testi oma programmi ise ning vaata, kas seal on olemas kõik allpool kirjeldatud nõuded!

Nõuded:

Kirjeldus – peale oma programmi avaldamist pane Scratchi Instruktsioonide alla 1-2 lausega kirja, mis programmi/ animatsiooniga on tegemist (et kasutaja teaks, kas teda see üldse huvitab).

Juhised – Instruktsioonide alla lisa ka juhised, kuidas Sinu programmi/ animatsiooni saab käivitada ja kasutada. Millisele klahvile/ objektile tuleb vajutada, et programm käivituks? Kas programmi kasutamiseks on vaja veel mingeid teadmisi (näiteks et vasaku nooleklahviga saab liikuda vasakule vms). Mitu taset programmil (mäng) on? Võid need juhised ka programmi sisse kirjutada (näiteks avalehele), aga sellisel juhul pane Instruktsioonide alla kirja, et täpsemad juhised programmis.

Rakenduse töö – programm/ animatsioon peab töötama sujuvalt ja tõrgeteta. Juhul kui programm peatub ja jätkamiseks on vaja kasutajapoolset tegevust (näiteks klahvivajutus), tuleb see kirja panna.

Programmi sisu – programmi/ animatsiooni sisu peab olema arusaadav.

Vaata Stuudiost oma kaasõpilaste töid ning anna neile hinnang!
Iga õpilane peab andma hinnangu vähemalt 3-le kaasõpilasele!

https://docs.google.com/a/g.viimsi.edu.ee/forms/d/1ddx0KS9OEJ8kGzJBR4pYYCFVCyJj_k-cx5j1ElRA2Lw/viewform

NB! Hinnangu andmiseks peab oma kooli meiliaadressiga Google keskkonda sisse logima. Vormi juures salvestatakse ka teie kasutajanimi, et õpetaja näeks, kes on juba kaasõpilaste töid hinnanud.